Fiat Professional AUTO-MOBIL WEJHEROWO Fiat Professional AUTO-MOBIL WEJHEROWO
      
Alfa Romeo Fiat Lancia Abarth  
 
    www.fiatprofessional.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aktualności

   


2008-09-29
Fiorino Samochodem Dostawczym Roku 2009

Fiat Fiorino otrzymał od międzynarodowego jury, złożonego z dziennikarzy specjalizujących się w samochodach dostawczych, z 20 państw europejskich, tytuł “International Van of the Year 2009”.

Prestiżowe trofeum zostało wręczone Franco Miniero, CEO brandu Fiat Professional podczas ceremonii, która miała miejsce na 62 Międzynarodowych Targach w Hanowerze, najważniejszej ekspozycji w Europie poświęconej samochodom dostawczym i pojazdom użytkowym.

Na uznanie zasługują liczne, nowatorskie rozwiązania zastosowane w tym samochodzie, które zaspokoją potrzeby osób poszukujących kompaktowego furgonu, ekonomicznego w utrzymania, zwinnego w ruchu miejskim i podczas parkowania.

Jury konkursu International Van of the Year, w szczególności doceniło fakt, że Fiorino stworzył nowy segment na rynku, w klasie lekkich samochodów dostawczych. Dzięki Fiorino, klienci tego segmentu, mają możliwość nabycia samochodu dostawczego, „szytego na miarę” ich potrzeb, oferującego ładowność 610 kg (z kierowcą), pojemność 2,5 m3, długość przedziału ładunkowego 1,5 m.

Według członków jury, nowy Fiat Fiorino jest produktem wyjątkowym i innowacyjnym zarówno pod względem wymiarów, stylu, jak i wyposażenia związanego z bezpieczeństwem oraz ochroną środowiska. Ponadto, Fiorino prezentuje się jako samochód doskonale zaprojektowany, niezwykle funkcjonalny, o wyjątkowo dobrej relacji jakości do ceny.

Wyróżniający się oryginalnym i dynamicznym stylem, Fiat Fiorino ma 3,86 m długości, 1,72 m wysokości i 1,71 m szerokości. Dzięki kompaktowym wymiarom zewnętrznym samochód może łatwo poruszać się w centrum miasta, co dodatkowo ułatwia średnica skrętu wynosząca zaledwie 9,95 m.

Fiorino, samochód bezpieczny i niezawodny, charakteryzuje się także wspaniałą dynamiką bez względu na rodzaj przewożonych towarów czy wybraną drogę. Szczególną uwagę zwracają dwie jednostki napędowe: benzynowego silnika 1.4 o mocy 73 KM i wysokoprężnego 1.3 Multijet o mocy 75 KM (dostępnego także z filtrem cząstek stałych), wyróżniające się niezawodnością, poszanowaniem środowiska, a przede wszystkim wspaniałymi osiągami i zmniejszonymi kosztami użytkowania. Istotny jest także fakt, że Fiorino z silnikiem 1,3 Multijet może pokonać dystans 1 000 km na jednym pełnym tankowaniu (4,5 l/100 km w cyklu mieszanym) przy emisji CO2 wynoszącej zaledwie 119 g/km, co jest wartością najlepszą w tym segmencie.

Prestiżowy tytuł “International Van of the Year 2009” przyznany modelowi Fiorino jest potwierdzeniem doskonałej oceny, którą otrzymał ten samochód od klientów europejskich, a jednocześnie obietnicą “dotarcia tam, gdzie inni nie potrafią ” – jak brzmi główne hasło kampanii reklamowej Fiata Fiorino. Od chwili premiery (w grudniu 2007 roku w Europie, na rynku polskim premiera w lutym b.r.) aż do połowy września 2008 roku, zamówiono 28 000 aut Fiorino w wersji furgon i kombi.

Lucyna Bogusz – Country Manager Fiat Professional na rynku polskim dodaje: „ Cieszę się wraz z całym zespołem Fiat Professional z prestiżowego tytułu Samochodu Dostawczego Roku 2009 przyznanego dla Fiata Fiorino. Ta radość jest tym pełniejsza, że jest to już czwarty tytuł International Van of The Year jaki otrzymują samochody dostawcze Fiata: po modelu Ducato w 1994 roku, Doblo Cargo w 2006 roku i Scudo nagrodzony tym tytułem w zeszłym roku. To prawdziwy rekord!”

 
 
 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies